Tutucu,Çene & Aparatlar

TUTUCU , ÇENE VE APARATLARIN ÖNEMİ

PARSROS, malzeme ve ürün testi için  tutucu , çene ve aparatları müşterilerine sunmaktadır . Sattığımız tutucu ,çene ve aparatları tüm yeni üniversal test  makinelerimizi desteklemektedir. Hemen hemen her üreticinin imal etmiş olduğu üniversal test cihazları ile birlikte kullanılabilmektedir Güvenilir ve tekrarlanabilir test sonuçları elde etmek için numunelerin en üniform şekilde tutulması temel gereksinimlerden biridir.

Belirli bir uygulama için en iyi tutucu , çene ve aparatları  seçerken bir takım hususlar vardır. Numune, çeneler içinde kaymayacak ve numune çenede kırılmayacak şekilde tutulmalıdır. Çenelerin hizalanması, kuvvetlerin yük hücresi ile test çerçevesi arasında "eksen içinde" uygulanmasını sağlamak için çok önemlidir. Uluslararası test standartları genellikle kullanılacak bir kavrama tipini tanımlar ve bu da seçimi basitleştirir. Bununla birlikte, çoğu durumda kavrama seçimi, genellikle çok çeşitli farklı numune şekillerini ve malzemelerini test etme ihtiyacından etkilenir. Bu durum, tutulan malzemeye veya bileşene uyacak bir dizi çene yüzü arasından seçim yaparak çeşitli uygulamalara uyarlanabilen daha "genel amaçlı" çenelere uygundur.

Test hacmi ve kullanım kolaylığı gibi diğer faktörler, hangi tutucunun  seçileceğine karar vermede önemli bir rol oynar. 'Genel amaçlı' çeneler esneklik açısından avantajlara sahip olsa da, özellikle farklı numune geometrilerinden oluşan küçük partilerin test edilmesinde çene yüzlerini değiştirmek zorunda kalmak zaman alıcı olabilir. Uzun vadede, belirli uygulamalar için özel çeneler seçmek ve eksiksiz çeneleri hızla değiştirmek için "QC" (hızlı değiştirme) bağlantısını kullanmak daha uygun maliyetli olabilir.

Uygulama gereksinimleriniz ürününüze veya bileşeninize çok özelse ve 'standart' bir tutucu görmüyorsanız, lütfen özel bir tasarım ve üretim için sizinle birlikte çalışmak için engin deneyimlerini kullanmaktan memnuniyet duyacak olan uygulama mühendisleri ekibimize danışın.

Test numunenizin şekli, malzemesi ve dokusu ne olursa olsun, PARSROS onu uygun şekilde kavrayacak tutucu , çene ve aparatları en iyi şekilde imal etmektedir.

Bilgi Almak İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçiniz 

has been added to your cart.
Checkout